Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19G-24-C1-R0
ATS-19G-24-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19G-24-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-19G-24-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19G-24-C1-R0
QUANTITY
ATS-19G-24-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19G-24-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19G-24-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19G-24-C1-R0
Related LinksATS-19G-, ATS-19G-24-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19G-24-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19G-24-C1-R0
TRANS PNP DARL 200V 15A TO247 datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL DINRAIL MNT HF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 1500W datasheet.pdf