Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-122-C3-R0
ATS-19H-122-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-122-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19H-122-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19H-122-C3-R0
QUANTITY
ATS-19H-122-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-122-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-122-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-122-C3-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-122-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-122-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-122-C3-R0
CAP FILM 0.27UF 5% 16VDC 2416 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OP AMP LP HI SPEED 8-SOIC datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 400A SCREW TER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.25A 100 MOHM datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE ARROW MNT NAT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100C P 48" WHT JACKS NI datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf