Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-138-C1-R0
ATS-19H-138-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-138-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-19H-138-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19H-138-C1-R0
QUANTITY
ATS-19H-138-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-138-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-138-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-138-C1-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-138-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-138-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-138-C1-R0
IC LATCH TRANSP 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN INTERMEDIATE PLATE ORG datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H datasheet.pdf