Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-18-C2-R0
ATS-19H-18-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-18-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19H-18-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19H-18-C2-R0
QUANTITY
ATS-19H-18-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-18-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-18-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.38°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-18-C2-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-18-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-18-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-18-C2-R0
FIXED IND 10UH 800MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 88POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf
RES 5.90K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 15A DO204AR datasheet.pdf