Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-48-C2-R0
ATS-19H-48-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-48-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-19H-48-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19H-48-C2-R0
QUANTITY
ATS-19H-48-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-48-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-48-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-48-C2-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-48-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-48-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-48-C2-R0
Crystal 4.0960MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 1.9A SSOT6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR SGL 1600V SOT-227B datasheet.pdf
DISPLAY 574NM GRN 2DIG 0.3" SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf