Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-122-C3-R0
ATS-20A-122-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-122-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20A-122-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20A-122-C3-R0
QUANTITY
ATS-20A-122-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-122-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-122-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-122-C3-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-122-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-122-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-122-C3-R0
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE ATA STR-R/A LATCH 7POS 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 2.71K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf