Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-159-C2-R0
ATS-20A-159-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-159-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20A-159-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20A-159-C2-R0
QUANTITY
ATS-20A-159-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-159-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-159-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-159-C2-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-159-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-159-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-159-C2-R0
JUMPER-H1503TR/A3049S/H1501TR 8" datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.6A 212 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4SMD datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.94A 45 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC TUNER AM/FM CAR RADIO 44LQFP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC datasheet.pdf