Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-171-C3-R0
ATS-20A-171-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-171-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20A-171-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20A-171-C3-R0
QUANTITY
ATS-20A-171-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-171-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-171-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-171-C3-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-171-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-171-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-171-C3-R0
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 40W datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 31A TO-262 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
PAC-QTUM-RV36-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf