Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-189-C3-R0
ATS-20A-189-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-189-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20A-189-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20A-189-C3-R0
QUANTITY
ATS-20A-189-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-189-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-189-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-189-C3-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-189-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-189-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-189-C3-R0
CONNECTOR ADAPTER BOARD 5PC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 11.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
IC RLDRAM 288MBIT 2.5NS UBGA datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT datasheet.pdf
952 TB RIS CLA 2-ROWS datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO214AC datasheet.pdf