Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-197-C3-R0
ATS-20A-197-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-197-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20A-197-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20A-197-C3-R0
QUANTITY
ATS-20A-197-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-197-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-197-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-197-C3-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-197-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-197-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-197-C3-R0
ICL 47 OHM 25% 3A 19.56MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 21P 152MM datasheet.pdf