Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-45-C2-R0
ATS-20A-45-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-45-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20A-45-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20A-45-C2-R0
QUANTITY
ATS-20A-45-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-45-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-45-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-45-C2-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-45-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-45-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-45-C2-R0
COUNTER LCD 8 CHAR 3V PANEL MT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8DMP datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 25 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
20U 11IN SWING OUT WALL MOUNT datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf