Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-63-C3-R0
ATS-20A-63-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-63-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20A-63-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20A-63-C3-R0
QUANTITY
ATS-20A-63-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-63-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-63-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-63-C3-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-63-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-63-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-63-C3-R0
SCR 400V 2A DPAK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20-VQFN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS STR datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
RES 59 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONICAL SHARP SOLDER TIP 0.4MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf