Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-117-C1-R0
ATS-20B-117-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-117-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20B-117-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-117-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-117-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-117-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-117-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-117-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-117-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-117-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-117-C1-R0
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 91K OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 27.2VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 300UF 35V AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR P-P 3.3V 6-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 28POS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf