Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-119-C2-R0
ATS-20B-119-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-119-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20B-119-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20B-119-C2-R0
QUANTITY
ATS-20B-119-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-119-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-119-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-119-C2-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-119-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-119-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-119-C2-R0
TRANS NPN 40V 4A 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
TRIP INDICATOR 1500V 120.8MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf