Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-129-C3-R0
ATS-20B-129-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-129-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20B-129-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20B-129-C3-R0
QUANTITY
ATS-20B-129-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-129-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-129-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-129-C3-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-129-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-129-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-129-C3-R0
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
LED 525NM ULT GREEN CLEAR 4PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR LONG T/H datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.63V SC59-3 datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A SOT-223 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 640MA 1.05 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf