Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-14-C1-R0
ATS-20B-14-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-14-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20B-14-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-14-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-14-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-14-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-14-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-14-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-14-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-14-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-14-C1-R0
RES SMD 43.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL SYNC BUCK CONTROLLER datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
ARRIA V GX VIDEO DEV SYSTEM datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 168POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
20 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC datasheet.pdf