Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-200-C3-R0
ATS-20B-200-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-200-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20B-200-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20B-200-C3-R0
QUANTITY
ATS-20B-200-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-200-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-200-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-200-C3-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-200-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-200-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-200-C3-R0
MOSFET N-CH 55V 85A TO-262 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC 2TX/SSLX-SM datasheet.pdf
THERM TRANS VINYL 0.50 W datasheet.pdf
MICRO 9C S 120" RBW FLOAT datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf