Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-22-C2-R0
ATS-20B-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20B-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20B-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-20B-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-22-C2-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-22-C2-R0
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC NOR R/S LATCH 3ST QD 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FILTER SAW 836.5MHZ GSM850/CDMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP TAPED datasheet.pdf
60729-3 DIE CUT OFF - REAR datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 6.2K OHM 4SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf