Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-67-C2-R0
ATS-20B-67-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-67-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20B-67-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20B-67-C2-R0
QUANTITY
ATS-20B-67-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-67-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-67-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-67-C2-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-67-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-67-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-67-C2-R0
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE PRESS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
SL-SMT5.08/05/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf