Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-75-C1-R0
ATS-20B-75-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-75-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20B-75-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-75-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-75-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-75-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-75-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-75-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-75-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-75-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-75-C1-R0
IC POT DIG SEXTET 50K 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.27MM TIN T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 8X8 64HTQFP datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf