Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-76-C1-R0
ATS-20B-76-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-76-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20B-76-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-76-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-76-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-76-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-76-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-76-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-76-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-76-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-76-C1-R0
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 20POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 12V BLACK YELLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DL .100" GOLD datasheet.pdf