Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-99-C1-R0
ATS-20B-99-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-99-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20B-99-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-99-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-99-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-99-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-99-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-99-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-99-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-99-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-99-C1-R0
SWITCH DIP SHUNT 6POS LP TIN datasheet.pdf
IC ADJ LDO/DUAL SWITCH 14-HTSSOP datasheet.pdf
IC USB PWR SWITCH 1A DUAL 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMB datasheet.pdf
CONN RECEPT 14-20 AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5.5A DPAK datasheet.pdf
EXTENDED HANGER BRACKET datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 400V 80MA 8SOP datasheet.pdf