Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-100-C1-R0
ATS-20C-100-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-100-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20C-100-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20C-100-C1-R0
QUANTITY
ATS-20C-100-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-100-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-100-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-100-C1-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-100-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-100-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-100-C1-R0
RES SMD 61.9K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 5.0" DIA datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS422/485 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf