Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-100-C3-R0
ATS-20C-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20C-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20C-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-20C-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-100-C3-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-100-C3-R0
SHIELDING BAG 5X8 METAL-IN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO263-3 datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN FPC 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf