Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-134-C3-R0
ATS-20C-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-134-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20C-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20C-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-20C-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-134-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-134-C3-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-134-C3-R0
CAP CER 330PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR NVRAM 3.3V 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS65023B-664 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR 300MM 12-24VDC NPN RECVR datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W T18 datasheet.pdf