Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-18-C3-R0
ATS-20C-18-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-18-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20C-18-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20C-18-C3-R0
QUANTITY
ATS-20C-18-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-18-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-18-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-18-C3-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-18-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-18-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-18-C3-R0
CONN FFC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf