Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-200-C2-R0
ATS-20C-200-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-200-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20C-200-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20C-200-C2-R0
QUANTITY
ATS-20C-200-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-200-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-200-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-200-C2-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-200-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-200-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-200-C2-R0
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLXR 2:10 2GHZ 44MLF datasheet.pdf
IC CLOCK CTRL HUB P4 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SEN SCR 400V 8A 200A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf