Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-23-C2-R0
ATS-20C-23-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-23-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20C-23-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20C-23-C2-R0
QUANTITY
ATS-20C-23-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-23-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-23-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.01°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-23-C2-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-23-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-23-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-23-C2-R0
IC VOLT DET 1.90V LOW SOT-23B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG BLACK 6000' datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.23A 380 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf