Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-77-C2-R0
ATS-20C-77-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-77-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20C-77-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20C-77-C2-R0
QUANTITY
ATS-20C-77-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-77-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-77-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-77-C2-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-77-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-77-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-77-C2-R0
DIODE ZENER 10V 200MW UMD2 datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 90MA 1.15 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN COVER FOR 26POS PLUG datasheet.pdf
RHT/AT 1412 TOOL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf