Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-81-C1-R0
ATS-20C-81-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-81-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20C-81-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20C-81-C1-R0
QUANTITY
ATS-20C-81-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-81-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-81-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-81-C1-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-81-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-81-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-81-C1-R0
CONN HEADER .100 SINGL R/A 2POS datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KWIK STRAP ORANGE 1 X 15" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
97-3106A20-8P-946 datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf