Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-133-C1-R0
ATS-20D-133-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-133-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20D-133-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20D-133-C1-R0
QUANTITY
ATS-20D-133-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-133-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-133-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-133-C1-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-133-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-133-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-133-C1-R0
CONN RECEPT 110POS TYPE B R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS42518 CODEC datasheet.pdf
C/A FO LC SC ZIPCORD 62.5 ORANGE datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD15 PG21 datasheet.pdf
CONN DIN M REV FEMALE 28POS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
RES 900 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf