Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-152-C1-R0
ATS-20D-152-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-152-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20D-152-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20D-152-C1-R0
QUANTITY
ATS-20D-152-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-152-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-152-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-152-C1-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-152-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-152-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-152-C1-R0
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP MICA 36PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RELAY CONTACT 16-14AWG datasheet.pdf
CRIMP DIE APD 2WAY 16MM CONTACT datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf