Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-171-C3-R0
ATS-20D-171-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-171-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20D-171-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-171-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-171-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-171-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-171-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-171-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-171-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-171-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-171-C3-R0
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Crystal 12.3520MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 25A QC 277V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 7.78K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf