Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-193-C3-R0
ATS-20D-193-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-193-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20D-193-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-193-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-193-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-193-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-193-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-193-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-193-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-193-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-193-C3-R0
RES 1.2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .050" STR GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 4.2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC RELAY DRIVER 8CHAN 20-TQFN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK 4"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 90M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf