Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-29-C3-R0
ATS-20D-29-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-29-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20D-29-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-29-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-29-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-29-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-29-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.61°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-29-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-29-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-29-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-29-C3-R0
CABLE FLAT FLEX 18POS 1MM 6" datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 4.9A 100 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CONN RING 8 AWG #10 PG datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 52MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf