Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-34-C1-R0
ATS-20D-34-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-34-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM
Datasheet Download
ATS-20D-34-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20D-34-C1-R0
QUANTITY
ATS-20D-34-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-34-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-34-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.31°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-34-C1-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-34-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-34-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-34-C1-R0
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.625"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A TO220F datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 12A PPAK 1212-8 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DSUB POSITIONER SIGNAL CONTACT datasheet.pdf
RES 280 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.7A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
R/A PLUG JUMPER .81MM 150MM BK datasheet.pdf
MODULE DEV/TEST USE EM357 LR ANT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf