Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-74-C3-R0
ATS-20D-74-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-74-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20D-74-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-74-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-74-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-74-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-74-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-74-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-74-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-74-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-74-C3-R0
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX/SWITCH HDMI 80-TQFP datasheet.pdf
FAN BLOWER 125X45MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C, SPI Dimming 70mA Backlight 48-QFN (7x7) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 120 POS datasheet.pdf