Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-109-C3-R1
ATS-20E-109-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-109-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20E-109-C3-R1.pdf
Availability of ATS-20E-109-C3-R1
QUANTITY
ATS-20E-109-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-109-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-109-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-109-C3-R1
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-109-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-109-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-20E-109-C3-R1
JUMPER-H1502TR/A3048S/X 6" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 20POS PCB TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 26VC TSLP2 datasheet.pdf
CABLE COMPOSITE VIDEO M/M 12' datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR G ACCESSORY datasheet.pdf
COPPER SPLICE WITH CORONA RE datasheet.pdf
SWITCH TAPE SEAL 3 POS SMD 50V datasheet.pdf