Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-132-C3-R0
ATS-20E-132-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-132-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20E-132-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20E-132-C3-R0
QUANTITY
ATS-20E-132-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-132-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-132-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-132-C3-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-132-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-132-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-132-C3-R0
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.5A 8DFN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 105POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 47MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80 datasheet.pdf