Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-135-C1-R0
ATS-20E-135-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-135-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20E-135-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20E-135-C1-R0
QUANTITY
ATS-20E-135-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-135-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-135-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-135-C1-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-135-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-135-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-135-C1-R0
CONN HDR DUAL 10POS .100 R/A AU datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 350MA 190 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
EDGECARD 182POS SMD W/O POST datasheet.pdf
PANEL SIDE 70X32X0.8" GREY 1/PR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf