Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-174-C3-R0
ATS-20E-174-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-174-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20E-174-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20E-174-C3-R0
QUANTITY
ATS-20E-174-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-174-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-174-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-174-C3-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-174-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-174-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-174-C3-R0
MOSFET N-CH 100V 80A I2PAK datasheet.pdf
OSC XO 669.3266MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 15K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf