Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-203-C2-R0
ATS-20E-203-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-203-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20E-203-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20E-203-C2-R0
QUANTITY
ATS-20E-203-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-203-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-203-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-203-C2-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-203-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-203-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-203-C2-R0
IC QUAD 2-TO-1 SEL/MUX 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER RFI LINE FLANGE 20AMP datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf