Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-127-C2-R0
ATS-20F-127-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-127-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20F-127-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-127-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-127-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-127-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-127-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-127-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-127-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-127-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-127-C2-R0
TERM BLOCK HDR 17POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8MFLAT datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/28/90G 1.5SN BK datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917 datasheet.pdf