Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-140-C3-R0
ATS-20F-140-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-140-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20F-140-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20F-140-C3-R0
QUANTITY
ATS-20F-140-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-140-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-140-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-140-C3-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-140-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-140-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-140-C3-R0
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZHQ PG16 datasheet.pdf
Connector Socket 75 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323 datasheet.pdf