Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-143-C3-R0
ATS-20F-143-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-143-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20F-143-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20F-143-C3-R0
QUANTITY
ATS-20F-143-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-143-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-143-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-143-C3-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-143-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-143-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-143-C3-R0
RES SMD 124 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM16S/AE16G/X datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 2000MA 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 660MA 390 MOHM TH datasheet.pdf