Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-189-C2-R0
ATS-20F-189-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-189-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20F-189-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-189-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-189-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-189-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-189-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.74°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-189-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-189-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-189-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-189-C2-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC POT DPP NV 32TAP U/D 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 56K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 44POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 200POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf