Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-190-C3-R0
ATS-20F-190-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-190-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20F-190-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20F-190-C3-R0
QUANTITY
ATS-20F-190-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-190-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-190-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-190-C3-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-190-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-190-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-190-C3-R0
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC VCXO/FEMTOCLK 1LVDS 32-VFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf