Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-200-C1-R0
ATS-20F-200-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-200-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20F-200-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20F-200-C1-R0
QUANTITY
ATS-20F-200-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-200-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-200-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-200-C1-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-200-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-200-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-200-C1-R0
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV ADJ 2A 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPEA 38POS datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 24 POS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 2HEADER 2LD 36" datasheet.pdf