Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-33-C2-R0
ATS-20F-33-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-33-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766
Datasheet Download
ATS-20F-33-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-33-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-33-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-33-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-33-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-33-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-33-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-33-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-33-C2-R0
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE-047CNR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 10MLF datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 24BIT 48LLP datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
FUSE 12.5A 500VAC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf