Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-48-C3-R0
ATS-20F-48-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-48-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20F-48-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20F-48-C3-R0
QUANTITY
ATS-20F-48-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-48-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-48-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-48-C3-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-48-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-48-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-48-C3-R0
DIODE ZENER 190V 5W T18 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
LED CBI 3MM YW/RED/RED/GN QUAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
UM MAT REPLACEMENT CONNECTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf